You are viewing our Forum Archives. To view or take place in current topics click here.

1 2 >
Can someone help me with this math problem [Easy] +rep
#1. PostPosted:
TTG Addict
TTG Addict
Status: Offline
Joined: Dec 12, 2010 Reverence has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 3,133
Reputation Power: 126
Here it is

A brush cost $2 more than a comb. The brush and a comb together cost $3.78. find the cost of each.

The hard-cover edition of a book cost 3 times as much as the paperback edition. Both editions together cost $26.00. Find the cost of each.
View user's profile
#2. PostPosted:
Novice Member
Novice Member
Status: Offline
Joined: May 07, 2011 -MexicanBatman- has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 49
Reputation Power: 2
I know it im just not gonna tell you Razz
View user's profile
  01
#3. PostPosted:
TTG Master
TTG Master
Status: Offline
Joined: Jan 27, 2011 -TTG-Armageddon- has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 943
Reputation Power: 41
thats simple and do it your self?
View user's profile
  00
#4. PostPosted:
TTG Addict
TTG Addict
Status: Offline
Joined: Dec 12, 2010 Reverence has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 3,133
Reputation Power: 126

-MexicanBatman- wrote:

I know it im just not gonna tell you Razz


wow, come on dude dont be an @ss
View user's profile
  00
#5. PostPosted:
Come here often?
Come here often?
Status: Offline
Joined: Oct 22, 2011 Soupdogg has been a member for over 2 years 2 Year Member
Posts: 142
Reputation Power: 5
first one: brush = $2.89
comb = $.89

actually ill do the 2nd one too...

19.5 and 6.5

Last edited by Soupdogg ; edited 1 time in total
View user's profile
  00
#6. PostPosted:
TTG Senior
TTG Senior
Status: Offline
Joined: Jun 20, 2011 iiMLeGiiTz has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 1,417
Reputation Power: 58
If it's easy then why can't you do it
View user's profile
  00
#7. PostPosted:
TTG Addict
TTG Addict
Status: Offline
Joined: Dec 12, 2010 Reverence has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 3,133
Reputation Power: 126

Soupdogg wrote:

first one: brush = $2.89
comb = $.89

someone else can do 2nd one I'm not doing ALL of your homework Wink


thanks alot heres 45+ rep
View user's profile
  00
#8. PostPosted:
Resident Elite
Resident Elite
Status: Offline
Joined: Dec 25, 2010 iITuned has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 279
Reputation Power: 10
are you from like fifth grade?
View user's profile
  00
#9. PostPosted:
TTG Addict
TTG Addict
Status: Offline
Joined: Dec 12, 2010 Reverence has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 3,133
Reputation Power: 126

iiMLeGiiTz wrote:

If it's easy then why can't you do it


easy for someone older than me
View user's profile
  00
#10. PostPosted:
TTG Addict
TTG Addict
Status: Offline
Joined: Dec 12, 2010 Reverence has been a member for over 3 years 3 Year Member
Posts: 3,133
Reputation Power: 126

Chizsle wrote:

are you from like fifth grade?


7th acutally haha so im 13 old enough for site
View user's profile
  00
1 2 >


 
 Jump to:   

You are viewing our Forum Archives. To view or take place in current topics click here.